Artyści

ERNST STUDIO - o nas

0
ERNST STUDIO - o nas

ERNST STUDIO - sklep z obrazami

Prezentowana kolekcja rycin historycznych stanowi autorski wybór dzieł ze światowych zbiorów muzealnych i archiwów bibliotecznych. Pochodzą one z okresu od XVI do XX wieku

Stworzyliśmy różnorodne kolekcje: botaniczne, zoologiczne i modowe. Mają one zdecydowanie większą wartość niż pojedyncze grafiki. Stanowią też ciekawą propozycję wizualną do salonu, sypialni, kuchni czy innych pomieszczeń w domu. Zestawienie wielu prac jednego artysty oddaje jego styl, ekspresję i wrażliwość.

Wybrane obrazy, poza niezwykłymi wartościami artystycznymi, pokazują także historię tworzenia publikacji i historię metod drukarskich.

Prace wykonane są w różnorodnych technikach. Akwarele pochodzące bezpośrednio z brulionów autorów, są też prace powielane wczesnymi metodami drukarskimi tj. drzeworyty, miedzioryty, staloryty, litografie i akwaforty oraz wczesne techniki fotograficzne - cyjanotypia.

Zdigitalizowane, historyczne dzieła zostały przez nas poddane obróbce graficznej, aby móc je współcześnie prezentować na dobrej jakości wydrukach, w różnych formach. Przywróciliśmy im oryginalne barwy.

Prezentowane w ERNST STUDIO ryciny są wysokiej jakości artystycznymi reprintami – dziś ten rodzaj wytwarzania dzieł nazywa się w sztuce także inkografią.

Drukujemy je z użyciem specjalnie wyselekcjonowanych papierów oraz atramentów przez co odtwarzamy unikalną urodę tych prac. Od ponad 10 lat inkografia zajmuje ważne miejsce w grafice współczesnej, wciąż pozostając innowacyjną i atrakcyjną inwestycją. W tej technice prace tworzy np. Rafał Olbiński do kolekcji Desy.

Ostatnio obserwuje się wzrost zainteresowania inkografią.


Obok jej walorów estetycznych, wnętrzarskich i inwestycyjnych jest nowym otwarciem w przestrzeni designu i na rynku sztuki. Inkografia staje się coraz częstszym wyborem designerów, inwestorów czy osób prywatnych urządzających swoje wnętrza. Druk cyfrowy pozwala na przekształcenie kreatywnych koncepcji w niepowtarzalne projekty. Pozwala tworzyć ekskluzywne wnętrza i personalizować przestrzeń w domach prywatnych, hotelach czy restauracjach. Według firmy konsultingowej PwC firmy sprzedające w internecie wyroby artystyczne na zamówienie, sprawiły, że sztuka znów stała się przystępna cenowo. Możliwość dostarczania czegoś niepowtarzanego sama w sobie stanowi ważny przełom, ale robienie tego na skalę większą niż kiedykolwiek ma potencjał rewolucyjny (źródło: Think Decor; Raport o trendach firmy Canon, 2017).

Korzystając z aktualnych, zaawansowanych możliwości stworzyliśmy sklep i pracownię - ERNST STUDIO - z grafikami i oferujemy Państwu wydruki tych pięknych, historycznych rycin. Możemy przygotować także na indywidualne zamówienie tapety, ceramikę czy tkaniny na zasłony i poduszki, z haftami lub nadrukami.

Mamy nadzieję, że wspólnie z Państwem stworzymy wiele niepowtarzalnych wnętrz!

Kolekcję chcemy rozwijać także o współczesne prace. Serdecznie zapraszamy do współpracy artystów. Prosimy o kontakt shop@ernststudio.pl

 

Zapraszamy także do skorzystania z naszego Formularza Kontaktowego ERNST STUDIO → NAPISZ DO NAS

 

Kontakt

shop@ernststudio.pl

tel. 600 01 88 68 (pon-pt 9-17)

 

Dane do rozliczeń

ERNST STUDIO

ul. Księcia Bolesława 5d/160

01-494 Warszawa

numer konta: 77 1140 2004 0000 3302 8158 6629, mbank

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl