Opcje przeglądania
Artyści

John James Audubon (1785-1851) / Obrazy ze zwierzętami / Ptaki duże

Amerykański ornitolog, przyrodnik, malarz. Dziełem życia artysty, któremu całkowicie się poświęcił, było opisanie i namalowanie ptaków Ameryki Północnej. Twierdził, choć brak na to dowodów, że jego edukacją miał się zajmować m.in. Jacques-Louis David, późniejszy sławny malarz w rewolucyjnej Francji. „The Birds of America” (tłum. Ptaki Ameryki) to czterotomowe dzieło wydane w 170 egzemplarzach (do dziś zachowało się około 120). Opisy każdego gatunku wykonał szkocki ornitolog William MacGillivray. Książki zostały opublikowane między 1827 i 1839 rokiem. Jedna z publikacji, edytorski rarytas, została w 2012 roku sprzedana na aukcji w Nowym Jorku za niemal 8 milionów dolarów, a rok wcześniej inny egzemplarz osiągnął w Londynie cenę 11,5 miliona dolarów.

Obrazy z ptakami do salonu - Jan James Audubon

Audubon i jego kolekcja to wybitne obrazy z ptakami do salonu. Autor poświecił całe swoje życie, aby zilustrować wszystkie gatunki ptaków Ameryki. Jego pasja, pracowitość, poświecenie i skrupulatność w dążeniu do celu, aby pokazać wszystkie obrazy ptaków, pozwala nam cieszyć się dziś tym niezwykłym zbiorem. Wartość tych obrazów jest doceniana i pokazują ją ceny jakie osiągnęły jego publikacje na aukcjach. Są to kwoty wielomilionowe. Ze 170 sztuk tej publikacji zachowało się do dziś 120. Te niepowtarzalne ilustracje ornitologa i malarza mogą być obrazami do salonu. Można z nich stworzyć wiele różnorodnych kolekcji kolorystycznych lub z ulubionych gatunków. Ptaki można podzielić na dwie kategorie: ptaki duże i ptaki małe.. Obie kolekcje można dowolnie ze sobą zestawiać tworząc unikalne i bardzo indywidualne galerie obrazów. Warto rozważyć galerie symetryczne i niesymetryczne. Jeden duży obraz z charakterystycznych dużych gatunków będzie koncentrował spojrzenia, kompozycję urozmaicić mogą dzieła mniejsze.

Ptaki grafika - ryciny zoologiczne

Ptaki grafika to doskonała propozycja na obrazy do salonu czy obrazy do pokoi dzieci. Bardzo dobrze będą komponować się z każdego rodzaju wystrojem wnętrz. Ich bogata kolorystyka pozwala nawiązać do innych elementów pomieszczenia. Obrazy natury działają uspokajająco. Wysoka jakość estetyczna tych prac upiększy każde wnętrze. Grafika historyczna to propozycja dla osób, które chciałby mieć w swoich pokojach rzeczy unikalne, niezwykłe ale chcą poświęcić na to wyważony pod względem wielkości budżet.

Ptaki rysunek grafika

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl