Artyści

Maria Sibylla Merian (1647-1717) / Obrazy botaniczne

Niemiecko-holenderska malarka obrazów botanicznych i prekursorka entomologii (dokumentowała metamorfozy motyli). Jej ojczymem był Jacob Marrel (malarz, którego ryciny botaniczne znajdziecie także w kolekcji Ernst Studio) a ojcem drukarz, wydawca i doświadczony rytownik Matthäus Merian. Talent, pracowitość, umiejętność realizacji marzeń  i warsztat wyniesiony z domu pozwolił artystce osiągnąć uznanie, które trwa do dziś.  Z jej książek  korzystał Karol Linneusz, pracując nad klasyfikacją nazewnictwa biologicznego. Car Piotr Wielki zakupił 254 jej prace, blisko sto nabył król Jerzy III. Goethe podziwiał ją za talent do poruszania się między sztuką i nauką. Współcześnie jej podobizna i ryciny zamieszczone były na banknocie pięciuset marek niemieckich. Wystawy z pracami artystki cieszą się popularnością na całym świecie. W Polsce w 2021 r. odbyła się wystawa rycin botanicznych malarki w Muzeum Manggha w Krakowie.

Prace w kolekcji pochodzą z książki Blumenbuch (tłum. Książka kwiatów), wydanej w 1680 roku. Ilustracje malowane były akwarelą, a następnie przenoszone na płytę miedziorytniczą i odbijane. Podane ceny dotyczą formatu a5, sprawdź także inne dostępne formaty.

Obrazy botaniczne na ścianę

Obrazy botaniczne nadadzą przytulności Twojemu wnętrzu. Kwiaty można dobrać do koloru pomieszczenia lub w barwach kontrastujący z barwami  wnętrza, aby się wyróżniały i nadały mu charakteru. Obrazy botaniczne pozwalają wprowadzić obrazy natury do wnętrza, nadają mu ciepła. Patrząc na naturę możemy się zrelaksować, pomyśleć o czymś przyjemnym. W kolekcji Ernst Studio można wybrać z wielu kolekcji obrazów botanicznych: dostępne są kwiaty polne Marii Arct-Golczewskiej, kolorowe kwiaty z ogrodów królewskich Kew Garden Elizabeth Twining, kwiaty czarno-białe P.J. Legranda, eleganckie kwiaty Swegmana i zamieszczone na tej stronie wybitne ryciny Marii Sibylli Merian.

Obrazy natura - kwiaty

Obrazy natura to ryciny przedstawiające zachwycające obrazy flory w różnych jej odsłonach. Od kiedy istnieje malarstwo przyroda była dokumentowana przez ludzi. XVI wiek i powstanie wczesnych technik drukarskich skłoniły artystów, wczesnych biologów i zoologów do dokumentowania niezwykłej urody roślin. Maria Sibylla Merian malowała kolorowe kwiaty. Były to czasy, gdy różne gatunki roślin były cenione przez mieszczaństwo, w szczególności w Holandii gdzie żyła artystka. Cebulki tulipanów osiągały ogromne kwoty. Bogacące się mieszczaństwo zaczęło inwestować w obrazy na ścianę co spowodowało rozkwit malarstwa holenderskiego. Na szczęście ryciny autorki przetrwały i dziś także możemy nimi dekorować nasze wnętrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl