Artyści

Stylowe dekoracje: obrazy kwiaty i z kwiatami

0

Obrazy kwiaty i z kwiatami z Ernststudio.pl - stylowe dekoracje

Obrazy kwiaty i z kwiatami to piękna ozdoba każdego domu. Z artykułu dowiesz się jakimi wartościowymi dekoracjami możesz ozdobić swoje ściany. Ernst Studio wyselekcjonowało obrazy z kwiatami wybitnych artystów z muzeów na całym świece i drukuje artystycznej jakości inkografie - są to wysokiej jakości reprinty wykorzystujące wysokiej jakości atramenty i papier o zbliżonej do historycznej kolorystyce. Pod każdą sekcją możesz przejść do kategorii danego artysty w sklepie klikając na banner - zacznij zakupy.

Do przejrzenia wszystkich obrazów z kwiatami polecamy link:

https://ernststudio.pl/kategoria/obrazy-kwiaty

 

Spis treści

1. Obrazy z kwiatami i motylami, Maria Sibylla Merian, przełom XVII i XVIII wieku

2. Obrazy kwiaty Elizabeth Twining, XIX wiek

3. Obrazy z kwiatami (botaniczne), Jacob Marrel. XVII w.

4. Pierre Francois Legrand i czarno-białe obrazy kwiaty, XVIII w.

5. Obrazy kwiaty - róże - Pierre-Joseph Redouté, XVIII i XIX w.

 

1. Obrazy z kwiatami i motylami, Maria Sibylla Merian, przełom XVII i XVIII wieku

Obrazy z kwiatami Maria Sibylla Merian to bez wątpienia dzieła wybitne, doceniane współcześnie i historycznie. Karol Linneusz korzystał z jej rycin jak opracowywał pierwszą na świecie, prekursorską klasyfikację nazewnictwa biologicznego. Jej prace kupowali między innymi wielkie postacie Car Piotr Wielki, który nabył aż dwieście pięćdziesiąt cztery ryciny;  król Jerzy III kupił ich blisko sto. Artystka  imponowała Goethemu, w szczególności za niezwykłą umiejętność łączenia nauki i sztuki. Współcześnie także okazywane są dowody uznania zarówno poprzez organizację wielu wystaw malarki w wielu krajach na świecie (także w 2021 w Polsce) ale i poprzez wprowadzenie jej prac do obiegu powszechnego. Rycina z jej podobizną oraz ryciny z motylami i kwiatami były umieszczone na banknocie pięciuset marek niemieckich.

Maria Sibylla Merian urodziła się w niemieckiej rodzinie. Ojcem Marii Sibylli był drukarz, wydawca i doświadczony rytownik Matthäus Merian. Ojciec był właścicielem nieźle funkcjonującego wydawnictwa. Od najmłodszych lat mogła zapoznawać się jak tworzy się ryciny, jak powiela się dzieła technikami drukarskimi. Jej matka, po śmierci męża,  związała się z niemieckim artystą -  Jacobem Marrelem. Ojczym artystki był malarzem, dzięki niemu mogła szkolić się technikach malowania kwiatów. Do dziś zachowały się bliźniaczo podobne obrazy tulipanów  ojczyma i pasierbicy – kompozycje dwóch tulipanów z małymi zwierzątkami lub muszlami. Marrel miał w Utrecht i być może także w Amsterdamie sklepy z obrazami, kupowanymi głównie przez zamożną holenderską klasę średnią. Tam też pojawiały się pierwsze prace – obrazy z kwiatami Marii Sibylli.

obrazy kwiaty obrazy z kwiatami   obrazy kwiaty obraz z kwiatami

Malarka była marzycielką, kobietą przedsiębiorczą i odważną. Nie tylko wymyślała nietuzinkowe plany ale i jej realizowała.  W czasach Merian funkcjonowała dla nas dziś zaskakująca, a pochodząca od Arystotelesa teoria, że owady powstają tam, gdzie są śmieci – zgniłe mięso, zepsute owoce, kurz. I trzeba było wielu obserwacji jaj, larw karmionych przez Merian chlebem moczonym w wodzie z cukrem, wielu motyli wyłaniających się z wylinki – wielu przeobrażeń, transformacji zaobserwowanych, namalowanych i opisanych przez nią, aby skończyć z tym arystotelesowskim przekonaniem. Artystka malowała kwiaty i motyle w lasach Holandii, w pobliżu Amsterdamu gdzie mieszkała. Później w okolicach niemieckiej Norynbergii gdzie przeprowadziła się z mężem. A następnie w okolicach  Paramaribo, w holenderskiej kolonii w Surinamie.

Co to była za kobieta! Wyobraźcie sobie samotną kobiecą podróż, w 1700 r., rozwiedzionej już wtedy i pięćdziesięciotrzyletniej matki Marii, która wzięła już wtedy dwudziestodwuletnią córkę – Doroteę Marię (później Graff) do Surinamu w Ameryce Południowej. Kobiety w  chciały podziwiać i malować rośliny i zwierzęta surinamskich, równikowych lasów. Kraj słynie z bogactwa fauny i flory, dziś te tereny są obszarami chronionymi i wpisanymi na listę dziedzictwa UNESCO. Wynikiem tej niezwykłej podróży była seria przepięknych, rycin z egzotycznymi kwiatami i motylami, które zostały opublikowane w 1713 i 1714 roku w dwutomowej książce „Cudowne przemiany gąsienic”. Prace podobały się tak bardzo w Europie, że kiedy Maria miała w 1714 r udar córka ponownie w 1714 roku jadzie do Surinamu i wspomaga matkę w malowaniu (zresztą pod jej nazwiskiem). Książka – trzeci tom „Cudownych przemian gąsienic”  z pracami Dorotei został opublikowany w 1717 r., tuz po śmierci matki Marii Sibylli.

Talent obu pań, niezwykła pracowitość, ciekawość świata i umiejętność realizacji marzeń  a także warsztat wyniesiony z domu pozwolił artystkom osiągnąć uznanie, które trwa do dziś. To te prace zainspirowały Johna Jamesa Audubona

Obrazy z kwiatami Marii Sybilli Merian w kolekcji Ernst Studio są we wszystkich wymiarach 14,8x21 cm, 21x29,7 cm, 30x40 cm oraz 50x70 cm

 

 

2. Obrazy kwiaty Elizabeth Twining, XIX wiek

Obrazy i kwiaty  Elizabeth Twining zachwycają swoją urodą. Brytyjska ilustratorka, kształcona w domu, córka  magnata herbacianego Richarda Twininga malowała na swoich obrazach kolorowe kompozycje jakie miała okazję kopiować prosto z natury. Malarka spędzała wolny czas w pięknym i tak ówcześnie modnym miejscu – w ogrodach Kew Gardens https://www.kew.org/ To przepiękne królewskie ogrody, współcześnie docenione poprzez wpisanie ich na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Twining podziwiała w nich niezwykłe, kolorowe kompozycje kwiatowe. Rośliny, które tam oglądała zrobiły na niej ogromne wrażenie i stały się początkiem jej pasji. W ówczesnych czasach nie było jeszcze usystematyzowanych nazw kwiatów. Twining postanowiła wykorzystać swój talent i stworzyła systematykę roślin na obrazach kwiatowych. W kolekcji w ErnstStudio.pl można podziwiać 20 jej prac przedstawiających na obrazach urodę drobnych kwiatów i owoców, w szczególności piękne są obrazy z kwiatami polnymi. Jej wybitne kompozycje zostały docenione, aktualnie znajdują się w kolekcji British Museum.

obrazy kwiaty obrazy z kwiatami obrazy kwiaty obrazy z kwiatami

Obrazy z kwiatami polecamy do wszystkich pomieszczeń w domu. Kwiaty na obrazach będą pięknie wyglądały w kuchni, sypialni czy jadalni. Większa kompozycja może być także ozdobą salonu. Obrazy kwiaty Elizabeth Twining w kolekcji Ernst Studio są w dwóch wymiarach 14,8x21 oraz 21x29,7 cm.

 

 

3. Obrazy z kwiatami (botaniczne), Jacob Marrel, XVII w.

Jacob Marrel, malarz obrazów z kwiatami, urodził się we Frankfurtem w Niemczech  w 1614 r. Swoje życie dzielił pomiędzy miejscowościami w Niemczech Frankfurt nad Menem, Norymbergę a holenderskich Utrecht gdzie studiował i później pracował.

Wypracował własny styl malarstwa botanicznego, obrazów z kwiatami. Głównie malował tulipany i małe owady. Jego kwiaty były świetliste, perłowa biel nadawała im trójwymiarowości, kolor kwiatostanu wyrazistości.

Jego prace możemy spotkać w najbardziej znaczących muzeach na świecie: Rijksmuseum, New-York Historical Society, Museum Boijmans Van Beuningen,  Kröller-Müller Museum, Centraal Museum, Museumslandschaft Hessen Kassel, Centraal Museum, Statens Museum for Kunsta, Frans Hals Museum, Bavarian State Painting Collections, Fitzwilliam Museum, Staatliche Kunsthalle Karlsruhe, Führermuseum, Kunstmuseum Basel, Groninger Museum, a także w polskim Muzeum Narodowym w Warszawie.

Był ojczymem Marii Sibylli Merian, której prace również są do dziś cenione na całym świecie. Marrel uczył studentów a wśród nich także swoją pasierbicę oraz jej przyszłego męża Johanna Andreasa Graffa technik i tajników własnej szkoły malarstwa botanicznego. Prawdopodobnie zajmował się także handlem cebulkami tulipanów. W niektórych źródłach wspomina się, że ten wszechtronnie uzdolniony twórca był również pisarzem.

 

obraz z kwiatami, obraz z tulipanami

Obrazy z kwitami, tulipanami dostępne są w Ernst Studio w wymiarach 14,8x21 cm lub 21x29,7 cm.

 

 

4. Pierre Francois Legrand i czarno-białe obrazy kwiaty, XVIII w.

Wybitny francuski rytownik, czarno-białych obrazów z kwiatami, obrazów z literatury angielskiej i francuskiej a także scen mitologicznych i portretów. Jego dzieła znajdują się między innymi w Rijskmuseum w Amsterdamie, MET Museum w Nowym Jorku czy Muzeum Malarstwa Historycznego w Genewie. Uwagę zwraca w pracach artysty dbałość o detal, jego prace są bardzo dekoracyjne, wykonane w niezwykłym talentem i dbałością o estetykę. Nam w szczególności podobają się jego ryciny z kwiatami dlatego prezentujemy w kolekcji aż 28 jego prac.

 

obrazy kwiaty obraz z kwiatami  obrazy kwiaty czarno białe z kwiatami

Obrazy Legranda dostępne są w rozmiarach do 50x70 cm.

 

 

5. Obrazy kwiaty - róże - Pierre-Joseph Redouté, XVIII i XIX w.

Pierre-Joseph Redouté był belgiem, rysownikiem i malarzem obrazów z kwiatami. Pochodził z rodziny o długoletnich tradycjach malarskich. Już jako sześciolatek malował pierwsze obrazy. Miał imponujące przygotowanie do zawodu. Kształcił się w malarstwie kwiatów, anatomii roślin, technikach malarskich i sztuce kolorów w Amsterdamie, Paryżu i Londynie. Katalogował dzieł związane z fauną i florą w Muzeum Historii Naturalnej we Francji i w Egipcie. Uwieńczeniem pracowitości jest docenienie - nazywany jest najbardziej utalentowanym malarzem botanicznym  jaki kiedykolwiek się urodził. Pomimo burzliwych czasów w jakich żył doceniany był przez wszystkich, niezależnie od zmiany władzy.  Początkowo zachwycała się nim i był protegowanym królowej Marii Antoniny, a następnie cesarzowej Józefiny, a po niej cesarzowej Marii Ludwiki. Był uwielbiany przez królów od Louis XVI do Louis-Philippe. Zachwycała się nim Josephine Bonaparte. Zostawił po sobie ponad 2100 dzieł. W czasach mu współczesnych był wystawiane w Luwrze. Do dziś największym uznaniem cieszą się jego obrazy z różami. Prezentowane w Ernst Studio grafiki z różami  pochodzą z wydanej w latach 1817-24 publikacji przez Imprimerie de Firmin Didot w Paryżu w tylko pięciu egzemplarzach! Druk i retusz na płytach  przygotowywał sam artysta.

 

obrazy kwiaty z kwiatami  

Obrazy z kwiatami autorstwa Pierre-Joseph Redouté dostepne sa w Erbst Studio w wymiarach do 50 x 70 cm.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl